O mnie

Piszę – to stwierdzenie, które najlepiej mnie określa

Pierwsze objawy tego stanu dostrzegłem jeszcze w odległej podstawówce. Wówczas też podjąłem pierwsze, dość śmiałe jak na mój ówczesny wiek, próby przelewania na papier tego wszystkiego, co kotłowało się we mnie. Kilka sukcesów i wiele porażek później pomyślałem, że muszę dojrzeć, muszę znaleźć własny temat. To miejsce powstało, ponieważ ów temat znalazłem.

W międzyczasie ćwiczyłem, pisałem coraz więcej – już nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych. Publikowałem na portalu nieistniejącej już Szkoły Czytania, w której miałem okazję zetknąć się z Łukaszem Orbitowskim czy Andrzejem Szczeklikiem. Pisywałem dla Cafebabel i „Tygodnika Powszechnego”, a ostatnio – dla portalu Puls Azji. W ramach studiów – filologicznych, a później antropologicznych – szukałem swojej drogi w pisarstwie naukowym. Od lat pracuję także jako copywriter, tworząc treści dla polskich przedsiębiorców i organizacji.

Głęboko we mnie tliło się jednak przekonanie, że w tej ogromnej przestrzeni, jaką jest pisarstwo, muszę odnaleźć własny kąt. Wiedziałem też, że jeżeli sam nie zacznę go szukać, nikt tego za mnie nie zrobi.

Ta strona, zgodnie ze swoją nazwą, stanowi zbiór moich notatek – luźnych przemyśleń na temat literatury, szkicowanych na szybko opowiadań i fragmentów większych tekstów. Chciałbym, by stała się czymś pomiędzy literackim portfolio a przestrzenią dyskusji o pisarstwie, snuciu historii i wyłuskiwaniu nowych tematów z otaczającej nas wszystkich rzeczywistości.

Moja powieść, Esencja Bezkresu, już jest dostępna. Jej fragmenty możesz naleźć na tej stronie. A jeśli chcesz kupić całość lub podzielić się Twoimi przemyśleniami po lekturze, zapraszam do serwisu Lubimy Czytać.

Kamil Exner

Ta strona nie posiada reklam i nie jest przez nikogo sponsorowana. Jeśli chcesz wesprzeć to, co robię, wciśnij zielony przycisk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
%d blogerów lubi to: